اجرای بیش از ۵۰ پروژه برجسته در ده سال اخیر

نزدیک به نیم قرن تجربه

بدون هیچ پروژه ناتمام

درباره ویما

 

هر جا کیفیت زندگی مطرح باشد

شرکت ویما در سال ۱۳۵۳ تاسیس گردیده است. این شرکت در طی سالیان متمادی همگام با توسعه صنعت ساختمان و تحولات جهانی آن، سیاست کلان خود را بر پایه توسعه روش های نوین  ساخت و ساز، پیش ساختگی، صنعتی سازی و استفاده از مصالح و فناوری های نو قرارداده است.

اخذ گواهینامه رتبه ۱ صلاحیت پیمانکاری (ابنیه) از سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و نیز اخذ رتبه سی ام از مرکز ملی رتبه بندی ایران، اخذ گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاری از اداره کار و امور اجتماعی و عضویت در انجمن صنفی شرکت های مهندسی و پیمانکاری نفت و گاز و پتروشیمی  APEC و سایر نهاد های صنفی و تخصصی در جهت ارتقاء خدمات قابل ارائه و توسعه کاربرد فناوری های نو در صنعت ساختمان بوده است.

امروزه شرکت ویما پیشگام در ارائه راه حل های نوآورانه یکپارچه به صورت پی-تا-کی  و EPC در اجرای پروژه های عمرانی سریع ساخت می- باشد.  شرکت ویما با به کارگیری شیوه های نوین ساخت و ساز، سازگار با محیط زیست و متناسب با نیاز کارفرمایان، در کوتاه ترین زمان، ساختمان، محوطه و تاسیسات زیربنایی مورد نیاز پروژه های عمرانی را احداث و تحویل می نماید.

شرکت ویما در اجرا و انجام پروژه های سیویل و اجرای پروژه های بزرگ ساختمانی به عنوان پیمانکار اصلی در حوزه های مختلف از جمله نفت و گاز، شهرسازی و انجام پروژه های ملی به قابلیت ها و دستاوردهای مهمی نایل آمده است.

شرکت ویما در زمینه ایجاد کمپ های اداری و مسکونی، ساخت ساختمان های صنعتی و تجهیز کارگاه پروژه های بزرگ عمرانی، حدود ۵۰ پروژه را در ده سال اخیر اجرا نموده و تحویل داده است. کیفیت اجرای این پروژه ها موجب ارتقاء وجهه پیمانکاران بزرگ نزد کارفرمایان آنها گردیده است.

انجام پروژه های تجهیز کارگاه پروژه های عمرانی بزرگ و ملی در داخل و خارج کشور، ضمن ارائه محیطی دلپذیر برای کارکنان مستقر در سایت، موجب شروع به موقع، قدرتمند و حرفه ای  پروژه های کارفرمایان این شرکت گردیده است.

توجه ویژه به نیروی انسانی، کیفیت محصولات، انضباط مالی و نظام اطلاعاتی پیشرفته،هم گامی و هم راستایی با تکنولوژی های نوین و به روز دنیا از راهبردهای (استراتژی های) اصلی شرکت ویما به شمار می آید.

همکاری با فعالین داخلی و خارجی صنعت ساختمان در اشاعه فناوری های نو و مدرن، ارتقاء و همسویی با استانداردهای بین المللی و رفع موانع و مشکلات کاربرد فناوری های نوین ساختمانی از سیاست های اصلی شرکت ویما محسوب می گردد.

درک نیازهای واقعی مشتریان، تامین آن و جلب رضایت آنها، همبستگی و پیوستگی موفقیت شرکت با رشد و بالندگی منابع انسانی، حفاظت از محیط زیست، نوآوری، زیبایی، هماهنگی برای ارتقاء کیفیت زندگی انسان ها، احترام به انسان- ها و ارتقاء استانداردهای ملی با استفاده از فناوری های نو از اهداف اصلی و چشم اندازهای کلان این شرکت بوده و تلاش و کوشش برای رسیدن و تحقق این مهم سرلوحه فعالیت های مدیریت و کارکنان شرکت ویما می باشد.

شرکت ویما در دهه اخیر در زمینه طراحی، تامین مصالح و اجرای ساختمان ها و تاسیسات زیربنایی تجهیز کارگاه پروژه های بزرگ عمرانی به لحاظ کیفیت، زمان و هزینه دستاوردهای مهمی داشته است.

شرکت ویما جهت توسعه و تکمیل زنجیره کاربرد فناوری های نوین ساختمانی، فعالیت های خود را در سه شاخه اصلی متمرکز کرده است:

 • صنعت:

کارخانه ویما در زمینی به مساحت ۲۵ هکتار در منطقه شهریار تهران واقع شده است. کارخانه با دارا بودن زیرساخت های مورد نیاز، بستر مناسبی جهت پیش ساختگی، کاهش زمان و هزینه و ارتقاء کیفیت ساخت محصولات و ساختمان های پیش ساخته فراهم آورده است.

خطوط تولید ساختمان های پیش ساخته، شرکت ویما را پیشتاز در کیفیت، سرعت و ارائه خدمات در صنعت ساختمان قرار داده است.

 • پیمانکاری:

اجرای ده ها پروژه سیویل و ساختمانی تحویل شده در سال های اخیر و در زمان های بسیار کوتاه و با کیفیت ممتاز، دستاورد فعالیت های پیمانکاری شرکت ویما می باشد. اکثر این    پروژه ها در کمتر از زمان های قراردادی و با رضایت کارفرمایان این شرکت به اتمام رسیده و تحویل گردیده است.

شرکت ویما هیچ پروژه ناتمام و رها شده در سوابق فعالیت های پیمانکاری خود ندارد.

استفاده از فناوری های نو در مصالح و روش های طراحی و اجرای سریع پروژه ها، ویما را در زمره پیشروان فعالیت های سیویل، صنایع ساختمانی و کمپ سازی قرارداده است.

 • بازرگانی:

شرکت ویما جهت تکمیل زنجیره تامین و کاربست مواد و مصالح و روش های نوین ساخت، اقدام به ایجاد واحد بازرگانی نموده است. واحد بازرگانی این شرکت در زمینه اخذ نمایندگی و انتقال فناوری تولید کنندگان برتر محصولات ساختمانی و نیز واردات مواد و متریال، بر پایه فناوری های نوین، فعالیت      می کند. 

پیام هیئت مدیره

کارخانه ویما در سال ۱۳۵۳ با هدف تولید محصولات ساختمانی تأسیس شده است. بیش از دو دهه است که شرکت ویما استفاده از فناوری های نو و بومی سازی آن ها را در دستور کار خود قرار داده و اقدامات مؤثری در این زمینه انجام داده است. ویما در استفاده از فناوری های نو، افزایش پیش ساختگی، سبک سازی، کیفیت، کاهش ضایعات و بازیافت، سرعت و سهولت ساخت و نصب، زیبایی، تطبیق پذیری با نیاز مشتری، کاهش هزینه ها و در نهایت رعایت کلیه اصول مهندسی را در برنامه های توسعه خود دارد.

شرکت ویما در تمامی عرصه های سازندگی خود تلاش دارد که بازدهی منابع مورد استفاده در پروژه ها را به حداکثر برساند و با مصرف منابع کمتر، رفاه بیشتر و محیط مطبوع تری برای انسان ها بسازد.

شرکت اعتقاد دارد که همه پروژه ها و منابع مورد مصرف ساحت آن ها در نهایت سرمایه های ملی هستند و جزء ثروت کشور محسوب می گردند و لذا صیانت از آن ها را در شمار ارزش های خود قرار داده است.

ویما باور دارد که نیروی انسانی و دانش، منابع اصلی تولید ثروت و سرمایه ملی محسوب می گردند. شرکت ویما توسعه توانمندی نیروی انسانی و ارتقاء دانش را در الویت برنامه های توسعه خود دارد.

نگاه اجمالی

با داشتن نیم قرن تجربه؛ محصولات و خدمات ما به تنهایی یا به صورت ترکیبی از یکدیگر، و با تکیه بر پیش ساخته سازی، طیف گسترده ای از چالش های صنعت ساختمان سازی را مرتفع می کند.

فارغ از اندازه پروژه، ما به کمک نیروی انسانی متخصص، دانش و تجربه اندوخته و منابع مالی قادر هستیم به طیف وسیعی از نیازهای ساخت و ساز از پروژه های صنعتی، مسکونی و تجاری تا پروژه های زیربنایی نظیر نفت و گاز، پتروشیمی، ساخت بنادر، فرودگاه ها، نیروگاه ها، حمل و نقل و جاده ها راهکار ارائه دهیم.

۰
پروژه در حال اجرا​
۰
پروژه انجام شده
۰
تعداد نیرو های انسانی​
۰
کارفرمایان
۰
محصولات تولیدی

ماموریت

ارتقاء کیفیت ” زندگی” و ” کار” از طریق استفاده از فن آوری های نوین در صنعت ساختمان

چشم انداز

تبدیل شدن به قدرتمندترین مرکز طراحی، تولید و نصب ساختمان های سریع الاحداث و پیش ساخته و مدولار با استفاده از فناوری های روز دنیا در ایران

ارزش ها

 • ایجاد فضای رشد و توسعه توانمندی برای همکاران
 • ایجاد هم‌افزایی از طریق توسعه فرهنگ کار تیمی و همبستگی در شرکت
 • جوان گرایی، پرورش و توسعه تیم های جوان جهت راهبری و مدیریت شرکت
 • به کارگیری فناوری‌های روز دنیا، دانش روز مهندسی، نوآوری و خلاقیت در کار
 • درک نیازهای واقعی مشتریان و ارائه راهکارهای جامع بهینه
 • پایبندی به کار ایمن، حفظ بهداشت و احترام به محیط زیست
 • پایبندی به حفظ کیفیت در تمامی فعالیت های شرکت
 • هم‌راستا کردن اهداف همکاران و اهداف کسب و کار
 • ایجاد روابط برد-برد-برد با تمامی ذینفعان

خط مشی مدیریت بهداشت، ایمنی و محیط زیست (HSE)

شركت ويما، به عنوان توليد كننده و پيمانكار اجرایي، خود را متعهد به حفظ سلامت، بهداشت محیط کار و ايمني كاركنان خود، مشتریان و سایر ذينفعان می داند. این شرکت در جهت حفاظت از محیط- زیست و پیشگیری و کاهش آلودگی های زیست محیطی و خطرات محیط کار اقدام می نماید.

احترام به انسان ها و جوامع اطراف محل فعالیت های شرکت و بهره برداری بهینه از منابع طبیعی جزء اصول اساسی این شرکت محسوب می شود.

بدین منظور سیستم مدیریت بهداشت، ایمنی و محیط زیست (HSE) را مطابق با الزامات و خواسته های استاندارد:

 • ISO14001:2004

 • ISO 45001:2018

 • (HSE-MS (OGP

اجرا نموده و خود را ملزم به بهبود مستمر اثر بخشی آن می داند.

اين تعهدات كه در تمامي سطوح سازماني و براي تمامي پيمانكاران لازم الاجرا مي‌باشد، شامل موارد زير است:

 1. ايجاد محيط كاري سالم و ايمن به منظور صیانت از نیروی انسانی

 2. حفاظت از محیط زیست و به حداقل رساندن آسيب‌هاي وارده به آن

 3. رعايت الزامات قانوني (محلي، ملي و بين المللي) و الزامات كارفرمایان و ذینفعان در زمينه HSE

 4. گسترش مفهوم ایمنی در فاز طراحی و تهیه روش های ایمن انجام کار با بهره گیری از الگوهای معتبر

 5. اتخاذ تدابیر پیشگیرانه HSE در فاز طراحی محصولات و پروژه ها در راستای ایمن سازی محصول نهایی مطابق استانداردهای ملی و بین المللی HSE

 6. آموزش و کمک به ارتقاء فنی و اجرایی مديران و سرپرستان در پياده سازي و اجراي مبانی HSE

 7. آموزش و ارتقاء فرهنگ HSE در تمامي سطوح و همه دست اندرکاران، كاركنان و پیمانکاران

 8. ثبت، بررسي و تحلیل شبه‌حوادث، حوادث و خطرات، و علل آنها براي حذف و یا کاهش احتمال بروز مجدد آنها

اینجانب تعهد خود را در مورد رعایت الزامات این خط مشی و هم چنین تامین آگاهی ها،    مهارت ها و منابع مورد نیاز برای برقراری و نگهداری الزامات سیستم مدیریت HSE و اهداف فوق الذکر اظهار داشته و بر بهبود مداوم و اثربخش آن نظارت خواهم داشت . مفاد این خط مشی و اهداف آن در صورت نیاز در مقاطع زمانی مشخص مورد بازنگری قرار می گیرد.

در این راستا از کلیه مدیران و همکاران در تمامی سطوح سازمانی انتظار دارم با همدلی، همکاری و هم اندیشی نسبت به درک و پیشبرد کارا و اثربخش این خط مشی کوشا بوده و در جهت بهبود آن تلاش نمایند.

تقدیرنامه ها و گواهینامه ها‎